İnsan Kaynakları

Bayan fantezi kumaş ve Sentetik iplik üretiminde faaliyet gösteren Altınsu Tekstil, en değerli kaynağının insan olduğu bilinciyle, çalışanlarının kişisel gelişimi destekleyen, yenilikçi ve katılımcı bir yönetim anlayışını hedeflemektedir.

İŞE ALIM
 
İnsan kaynakları yönetiminde seçme ve yerleştirme süreci, şirketimiz hedef ve ilkelerinden yola çıkılarak, ihtiyaç duyulan pozisyonlara şirket değerlerine uygun adayları yerleştirebilme yaklaşımıyla yönetilir. Uygun özellikleri taşıyan potansiyel adaylara ulaşmak için iş ilanları kariyer sitelerinde yayınlanmakta, pozisyonlar için başvurular internet üzerinden ve/veya işyerimize bizzat yapılan başvuruların değerlendirilmeye alınmasıyla yapılmaktadır. Başvurular arasından yapılan inceleme sonucunda uygun nitelikteki adaylar belirlenerek görüşmeye davet edilir. Görüşmede pozisyonun gerekliliklerine uygun olarak, kişilerin yeterlilikleri ilgili bölüm sorumluları ve insan kaynakları birimimizin ortak çalışmalarıyla ölçülür. Tüm bu değerlendirmeler neticesinde uygun bulunan adaylara İnsan Kaynakları tarafından iş teklifi yapılır ve pozisyon için işe alım süreci sonlandırılır. İş başı yapan yeni çalışanların firmamızı ve iş süreçlerini öğrenmesi ve tanıması için; iş güvenliği ve oryantasyon programı uygulanır, program sonunda iç yönetmelik kitapçığı verilir. Çalışan, bölümüne gittikten sonra görev tanımında yer alan bölüm oryantasyonu uygulanır. 2 ay sonrasında da genel değerlendirme görüşmesi yapılır.
 
ALTINSU TEKSTİL' DE ÇALIŞMAK

Beyaz Yaka
Altınsu Tekstil’ deki açık pozisyonlara www.kariyer.net adresinden başvuru yapılabilir.
Mavi Yaka
AltınsuTekstil’ e iş başvurusunda bulunmak isteyenler fabrikamıza  gelerek direkt iş başvuru formu doldurabilirler.

EĞİTİM

Dış Eğitim
Çalışanların kişisel gelişimleri, teknik bilgilerinin geliştirilmesi ve teknolojik yeniliklerin yakından takip edilmesi amacıyla dış eğitim organizasyonları yapılmaktadır. Çalışanların yetkinlikleri, pozisyonları ve gelişim planları doğrultusunda eğitimler planlanmakta ve gerçekleştirilmektedir.
İç Eğitim
Çalışanların teknik bilgilerinin gelişmesini sağlamak ve yıllık olarak alınması gerekli olan (kanunen zorunlu) eğitimler için de firma bünyesinde iç eğitmenler oluşturulmuştur. Alınması gerekli olan (kanunen zorunlu) eğitimler, mesleki eğitimler iç eğitim organizasyonu ile gerçekleştirilmektedir.
 
PERFORMANS DEĞERLENDİRME

Yıllık periyotlarda çalışanlarımızın
• Kişisel ve teknik gelişimleri,
• Verimlilikleri,
• Bölüm/Birim hedefleri,
• Bireysel hedefleri gibi kriterleri değerlendirilerek çalışanlarımızın performansları izlenmektedir.

Açık Pozisyonlar

BELGELERİMİZ

Sitemizde size en iyi hizmeti sunabilmek için çerez kullanılmaktadır. Detaylar için Gizlilik ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.